כישוף למתחילים

הסופרת קלי לינק היא מכשפה בעולם שבו הפנטסיה, המאגיה, המסתורין והמציאות המחוספסת דרות יחד, תחת קורת גג אחת, בלי להיבהל זה מזו. לינק זכתה פעם בטיול חינם מסביב לעולם במסגרת תחרות בה נשאלה "למה היית רוצה לנסוע מסביב לעולם", "כי אי אפשר לנסוע דרכו השיבה. תשובתה של לינק מעידה על חיות הדמיון והיצירתיות שבה היא טובעת:

לעיתים, המרקם של הסיפורים שלה עשוי מפיסות של סיוטים וקל למצוא אצלה משפטים כמו "אריק שנא לנגב את הרצפה אחרי הזומבים" ו"כל היום נכנסו חתולים לבית המכשפה ויצאו ממנו" משגשגים זה לצד זה.

בסיפור הראשון של הקובץ מדגימה לינק יפה-יפה כיצד היא שוזרת פנטסיה ומציאות יחד. בסיפור זה ,המתחיל כסצנה תמימה בחנות יד שנייה, מתארת המחברת חיפוש אחר ארנק הפיות האבוד של סבתה הססגונית. ארנק זה נראה כארנק רגיל אך למעשה הוא עשוי מעור של כלב דווקא ובו חבוי הכפר שממנו הגיעה סבתא זופיה. לארנק זה יש הוראות שימוש מיוחדות: אם פותחים אותו בצורה הנכונה, מגיעים לנוף פסטורלי ונעים. אך אם פותחים אותו בצורה הלא נכונה, ארץ אפלה בעלת ריח של דם תקדם את פני הבאים.

גם בשאר הסיפורים אי אפשר לדעת למה לצפות. בסיפור שמתחיל ב"היה היה איש שאשתו מתה", מסופר על גבר שהיה נשוי למתה, כמשמעו. זה לא מונע ממנו לחשוד בה שהיא מנהלת רומן עם גברים אחרים. מטעמים נוספים אפשר למצוא בקובץ המופלא הזה: מכשפה היוצרת ילדים מטלוויזיות, קופסאות, צמחים ונייר אלומיניום. גבר הרוצה להתגרש מאשתו שהיא למעשה רוח רפאים וסופר מרקט הנמצא על גבול קנדה שבו משוטטים זומבים ללא הרף. הספר אינו חף מחולשות. לעיתים, מכלה לינק את מאגרי הדמיון שלה על הרעיונות עצמם ולא מותירה לדמויותיה מרחב תמרון מעניין, אך למרות זאת, מומלץ הספר לכל אוהבי הפנטסיה באשר הם.

כישוף למתחילים, קלי לינק, מאנגלית דבי אילון, הוצאת בבל